שקי ענק לחומרים מסוכנים ואנטי סטטיים

שקי UN מיועדים למילוי ושינוע של חומרים מסוכנים.

השקים מיוצרים בהתאם להנחיות האומות המאוחדות הידוע יותר כספר הכתום.

בוכמן פדר מתאימה ומשווקת שקי ענק בעלי אישורי UN לתעשיות הפארמה והכימיקלים בישראל כולל שקים מצופים, שקים עם ליינר פנימי ושקים בעלי ציפוי וליינר פנימיים עם יכולות עמידות גבוהה בפני קריעה וזליגה של חומרים.

להלן טבלה המפרטת את סוג השק והסימון המתאים

שק ענק לא מצופה ללא ליינר13H1
שק ענק מצופה ללא ליינר13H2
שק ענק לא מצופה עם ליינר13H3
שק ענק מצופה עם ליינר 13H4

שקי ענק יכולים להגיע כשק עם לולאה אחת, שתי לולאות או ארבע לולאות הרמה ואפשרויות מילוי וריקון כמו בכל שקי הענק כדוגמת פיית מילוי, חצאית ותחתית עם פיית ריקון או תחתית סגורה.

 שקים אנטי סטטיים

ישנם חומרים מסוימים, אבקות מזון וכימיקלים שונים המייצרים חשמל סטטי כאשר באים במגע עם יריעות הפלסטיק של השק בזמן מילוי, פריקה או שינוע שקים. לחומרים אלו מומלץ להשתמש בשקים אנטי סטטיים מסוג C או D אם באזור הפריקה יש חשש שהחשמל הסטטי שנוצר יכול לגרום להתלקחות.

שקים מסוג C עשויים משקי PP שבהם טוו רשת של חוטים מוליכים העשויים חוטי פחמן או כסף שגורמים להתפוגגות המטען החשמלי לאדמה ע”י התוויות בקצה השק (הארקה). כל אחד מחלקי השק כולל פיות המילוי, הריקון והלולאות יוצרים הארקה בשק ועל מנת לפרוק את המטען שנוצר על השק להיות עם אפשרות חיבור להארקה. שק מסוג C מתאים לשימוש עם אבקות דליקות או לשקים עם אבקות וגרגירים שונים הממולאים/מרוקנים באזורים עם גזים או ממיסים דליקים ואסור לשימוש במידה ואין ציוד הארקה מתאים.

שקים אנטי סטטיים מסוג D לא זקוקים להארקה כדי לפרוק את החשמל הסטטי משום שהשק עצמו עשוי מחומר שמפוגג את החשמל לאוויר. שק זה עשוי מחומר בלתי מוליך ולכן אין צורך בהארקה. שק אנטי סטטי D מתאים לשימוש עם אבקות דליקות או לשקים עם אבקות וגרגירים שונים הממולאים/מרוקנים באזורים עם גזים או ממיסים דליקים ואסור לשימוש במידה והקרקע מזוהמת או מכילה מים או גריז.